Časté otázky | Mihaco®

 • Či a prečo si zadovážiť vírivú vaňu?

  Na túto otázku má veľa ľudí, hlavne odborníkov z oblasti hydroterapie jednoznačnú odpoveď – áno. Výhod Home SPA je mnoho, ale najdôležitejšie sú hygiena, časová neobmedzenosť, ľahké dodržiavanie pravidelných procedúr (napr. odpadá cestovanie) a rôzna variabilita terapií a relaxácií .

  Načo je dobrá vírivá vaňa zo zdravotného hľadiska?

  Poskytuje širokospektrálnu masáž celého tela pomocou vodných a vzduchových trysiek, teplá voda rozširuje cievy, optimalizuje prietok krvi a tým pôsobí na boľavé a poškodené tkanivá, uvoľňuje pohybové ústrojenstvo, znižuje symptómy artritídy a bolesti chrbta, stav beztiaže zmierňuje zaťaženie svalov a kĺbov, vytvára v tele prírodné látky endorfíny zmierňujúce bolesť, podporuje metabolizmus, zažívanie, efektívne znižuje stres a zlepšuje spánok, aktivizuje a regeneruje mozgovú činnosť, odbúrava napätie, uvoľňuje telo po namáhavej práci alebo športovom výkone, poskytuje aromaterapeutickú liečbu vdychovaním prírodných liečivých látok, poskytuje možnosť prehrávania upokojúcej relaxačnej hudby a ďalšie terapie.

  Vírivá vaňa zo spoločenského hľadiska?

  Je prostriedkom na spoločné trávenie voľných chvíľ v kruhu rodiny a priateľov, napomáha pri neformálnych stretnutiach obchodných partnerov, zmierňuje napätie v rodinných a pracovných vzťahoch, dotvára architektúru rodinného domu alebo záhrady, dodáva dokonalý imidž vašej osobnosti.

  Aké kritériá môžeme použiť pri výbere vírivej vane?

  Kritérium účelu: V prípade zdravotných ťažkostí si väčšinou vyberáme vaňu s aspoň jedným ležadlom, ktoré zahŕňa komplexnú masáž krčnej chrbtice, medzilopatkových a bedrových stavcov a masáž nôh. Ostatné sedadlá môžu poskytovať jednoduchú uvoľňovaciu masáž. Tu je dôležitý ergonomický tvar sedadiel, aby ste sa cítili príjemne. V prípade športovej masáže kladieme dôraz na väčší počet miest, ktoré každé ponúka iný typ masáže, prevažne s veľkými rotujúcimi tryskami s veľkým výkonom. Taktiež dbáme na masáž nôh. V prípade relaxačnej masáže zohľadňujeme najmä to, aké ďalšie doplnky vaňa má. Či má trysky rôzneho druhu od najsilnejších až po najjemnejšie, či má vaňa perličkovú masáž, vodopád, LED osvetlenie, aromaterapiu, stereo ozvučenie alebo televízor, prípadne ďalšie doplnky.
  Kritérium značky: V prípade, že si vyberáte vaňu na reprezentačné účely s maximálnym komfortom, oplatí sa siahnuť hlbšie do vrecka a vybrať si značkovú kvalitu, ktorá vám vydrží dlho bez porúch a hlavne v TOP vyhotovení. Je to podobné ako s autami, približne rovnaká filozofia rozhodovania. Ak potrebujete vaňu za účelom každodenného používania v dobrej kvalite za dobrú cenu, tak sa oplatí vybrať takú, čo vám postačí na vaše špecifické účely. To však neznamená, že za nízku cenu nemôžete mať skvelú výbavu. U nás vás príjemne prekvapíme.

  Môže byť umiestnená vírivá vaňa v interiéry?

  Mnohé vírivé vane prenesiete dverami (otvor dverí musí byť 2,5m na šírku alebo výšku) a dajú sa umiestniť vo vykúrenej a dobre odvetranej miestnosti, je potrebné v interiéri umiestniť odvlhčovač na zníženie vlhkosti, taktiež je potrebné mať najlepšie pod vaňou odtokovú guličku a nablízku prívod vody a sprchovací kút, miestnosť by mala byť aspoň okolo vírivej vane obložená keramickým obkladom, na podlahe dlažba, z hlavného rozvádzača doviezť k vírivej vani kábel s prúdovým chráničom a prídavný zemniaci vodič.

  Exteriérové umiestnenie vírivej vane?

  Vírivú vaňu je možné umiestniť na vonkajšej terase, alebo v záhrade po celý rok, je na to uspôsobená. Vhodné je ju položiť na spevnenú a rovnú plochu, mal by byť nablízku prívod vody a zabezpečený odtok vody, z hlavného rozvádzača doviezť k vírivej vani kábel s prúdovým chráničom a prídavný zemniaci vodič, je možné vírivú vaňu prekryť špeciálnym odsúvateľným prekrytím.

  Je celoročná prevádzka vírivej vane drahá?

  Naše vírivé vane majú výbornú izoláciu, čo im umožňuje bez problémov udržať veľmi dlhý čas vodu teplú bez nákladného dokurovania, na ohriatie pri napúšťaní vody z vodovodu v objeme 1 – 2 m3 potrebujete asi 15 hodín pri 3 kW ohreve na teplotu 35°C, v ďalšom už len minimálne doohrievate vodu podľa nastavenia požadovanej teploty vody, vane majú aj ekonomický režim a režim proti zamrznutiu, takže mimo kúpania ich môžete udržiavať s minimálnymi nákladmi.

  Ekonomická a efektívna prevádzka vírivej vane?

  Ohrev vody je zaistený úsporným, nerezovým, keramickým alebo titánovým kúrením spoločnosti BALBOA® WATER GROUP o výkone 3 – 6 kW. V kombinácii s riadiacou jednotkou je možné využívať rôzne módy ohrevu, ktoré zaistia maximálne úspory pri prevádzke vani. Veľmi praktický chod cirkulačného čerpadla je využívaný práve v ekonomickom režime nastavenia vírivej vane. V prípade dlhodobého ponechania vírivej vane bez dohľadu je možné využiť režim spánku, pri ktorom si vírivá vaňa temperuje teplotu vody na 16°C . Náklady na prevádzku sú minimálne so zachovaním stálosti kvality vody.

  Ako udržať čistú vodu vo vírivej vani?

  Naše vírivé vane majú veľmi kvalitnú filtráciu, ktorá je riadená riadiacou jednotkou s pravidelnými filtračnými cyklami, používame veľmi účinnú a kvalitnú chémiu pre vírivé vane značky Lacoform, ktorá dlhodobo a kvalitne dezinfikuje vodu. Naše vírivé vane majú prídavnú dezinfekciu ozónom, ktorý výrazne napomáha likvidácii baktérií, a tým šetrí chemické prípravky pridávané do vane. Ak je vaša vaňa často používaná viacerými ľuďmi denne, je vhodné použiť chlórovú dezinfekciu značky Lacoform tablety, ktoré sú multifunkčné a veľmi efektívne. Ak je vaňa vyťažená menej, alebo ak je niekto alergický na chlór, môže sa použiť dezinfekcia bezchlórová na báze kyslíku tiež vo forme tabliet, ktoré sa postupne rozpúšťajú. Chemické prípravky k vírivým vaniam máme uvedené v časti Doplnky. Raz za týždeň sa odporúča vykonať šokovú dezinfekciu vody; pri jej použití je potrebné vždy vybrať pôvodné tablety, aby sa účinok dezinfekcie neoslaboval, pH vody je potrebné udržiavať v rozmedzí od 6,8 – 7,6 prípravkami Lacoform, na odstránenie zákalu vo vode používajte tiež značku Lacoform, na priebežnú OXI dezinfekciu proti riasam a vírusom používajte tiež značku Lacoform.